Michael Rittstein

Prodejní výstava v termínu  4. 4. 2018 – 2.6. 2018.

Vernisáž prodejní výstavy proběhne v galerii CREARS ve středu 4. dubna v 17. 30 hodin za osobní účasti Michaela Rittsteina.
Diváci se mohou těšit na komentovanou prohlídku a navazující rozpravu o vystavených obrazech.
Výstava bude trvat do soboty 2.června.

Náhlé echo: Hravý i naléhavý Michael Rittstein v Rožnově pod Radhoštěm

Rožnovská galerie CREARS zahajuje sezónu 2018 výstavou Náhlé echo od jednoho z nejvýznamnějších současných českých figurálních malířů Michaela Rittsteina.

Více o umělci Michael Rittstein

Rittstein je malířem a dokumentátorem každodennosti v její nejprostší podobě. Základem každého obrazu je kousek reality, který byl odpozorován ze skutečného života. Již od dob studií tak lze v umělcově tvorbě sledovat zájem o obyčejné prožitky obyčejného člověka v obyčejném prostředí, které však bývají zachyceny ve vždy překvapivých a často delikátních či bizarních souvislostech. S vlastní osobitostí pracuje Rittstein také s obrazovou plochou. Způsob, jakým přistupuje k budování prostoru a objemů připomíná místy spíše práci sochaře. Na svá plátna totiž nanáší neobyčejně vysoké vrstvy sytých a pestrých akrylových barev, které kromě štětců modeluje špachtlemi či dokonce holýma rukama. Vznikají takto bohatě strukturovaná díla výrazné plastičnosti vzbuzující obsedantní touhu po doteku.

Excentrický rukopis výrazně barevných, kompozičně bohatých a vizuálně silně podmanivých pláten vtahuje diváky svými nekonvenčně uchopenými figurální náměty do svébytného vizuálního univerza s vlastními poetickými zákony i filosofií. Umělcův vnitřní obrazový svět je poté uskutečňován prostřednictvím nevysychajícího zdroje jeho bezbřehé imaginace, ale také díky umění tyto inspirace pevně ukotvit a zhmotnit. Rittsteinovy plátna nepostrádají vtip a anekdotičnost, přesto o nich nelze tvrdit, že jsou prvoplánová či vykalkulovaná. Ač bývá často zařazován k proudu tzv. „české grotesky“, sám sebe definuje spíše jako malíře „lokální historky“. Obraz je pro něj především místem k zachycení emocí, ze kterých je údajně poskládán celý náš svět.Fotogalerie

 

Komentáře jsou uzavřeny