Jindra Husáriková

 

Už v počátcích tvorby Jindry Husárikové jasnozřivě charakterizovala magickou figurální malbu historička umění Zdenka Čepeláková, která použila pro ni krásné a poetické přirovnání: „nanebevzetí všední skutečnosti“. Takto totiž pozdvihuje autorka, do poetických a svátečních vizí, svět kolem sebe dosud.

V obrazech Jindry Husárkové se setkáváme se scénami rozhovorů, meditací i s ponorem do vzpomínek. Spatříme scény slavnostních zahájení, oslav narozenin, také výjevy z antické mytologie, nebo křesťanské motivy, i příběhy ze starého Egypta.

Všem těmto rozmanitostem života, které Jindra Husáriková vnímá s intenzitou očisťujícího a harmonizačního pohledu, vévodí téma nejsilnější a pro ni nejtypičtější – výjevy z cirkusového šapitó. Při pohledu na olejomalby Jindry Husárikové se ptáte sami sebe, zda Vás okouzlil příběh nebo jste více dojati náladou z její barevné variace. Celoživotní objevování tajemství barev, odhalování jejich souzvuku i kontrastu je pro autorku nekonečně vábivou cestou poznání, plného malířského dobrodružství i okouzlení. Radost, kterou při své malířské práci Jindra Husáriková prožívá, nám sděluje svými zářivými kompozicemi z posledních let, které naplnily i rožnovskou výstavu.

 Fotogalerie

 

Komentáře jsou uzavřeny