Ewa Nemoudry

Výstava v prostorách galerie CREARS bude v termínu od 1. 5.  – 12. 6. 2021.


Více o umělci Ewa Nemoudry

Výstava je prodloužena do 3. 7. 2021.
Ewa Nemoudry je malířkou, ilustrátorkou, textilní výtvarnicí, interiérovou architektkou. Intenzivně se věnuje malířské tvorbě, pracuje převážně s akrylem a olejem, místo v její tvorbě má také kvaš i litografie. Těžištěm autorčiny malířské, kreslířské a grafické práce jsou portrétní imaginární kompozice, pro něž je příznačný poetický a fantazijní výraz.

Figurální kompozice přecházející místy až v žánrové scény, jejichž poetika je dosahována specifickým rukopisem zjednodušujícím obrazové komponenty často až na znak. Výrazové roztříštěni obrazu je zde prostředkem k rozestavěni postav do symbolického prostoru. Zobrazovaný kaleidoskop světa, koláž obrazových hrdinů a jejich příběhů je při tom dramatizován, ale i zlyričtěn. Ewa Nemoudry vesměs ve svých námětech zachycuje reflexe vlastního života, volné transformace vzpomínek na osobní zážitky. V obrazech nacházíme muzikanty, výjevy z kavárny z mondénními detaily oblečeni hrdinu, častým tématem je vztah partnerské dvojice. Živá fantazie umělkyně, poetická oslava každodenního života v symbióze se snovým světem představ, schopnost spojovat narativní prvky se sumárními výrazovými prostředky, to vše jsou klady jejího díla.
(Ivo Janoušek) 

Portrétní tvorba je pro Ewu Nemoudry nepochybně významovou platformou, na níž se kromě interpersonálních variací představí v Galerii CREARS divákovi i celý svět jako divoká pestrobarevná šifra, která je však připravena odkrýt se v empatickém oku jako souznění s jeho esenciálně bytostnou harmonií.

Ewa Nemoudry se pravidelně účastní aukčních Salonů výtvarníků, její obrazy se nacházejí v soukromých sbírkách po celém světě. Autorka v současnosti žije a tvoří v Praze.Fotogalerie

 

Komentáře jsou uzavřeny